Over SWU Thymos
SWU Thymos is de sportstichting van Wageningen University en vertegenwoordigt de belangen van alle studentensporters in Wageningen. Het is een door studenten gerunde organisatie die bestaat uit zes studenten. Het doel van de stichting is om zoveel mogelijk studenten in beweging te krijgen en te laten sporten. Dit wordt gedaan door op te treden als overkoepelende organisatie voor alle studentensportverenigingen en door het organiseren van verschillende evenementen. SWU Thymos is het eerste contactpunt voor studenten voor bijna alle sportgerelateerde zaken.
Tijdens kantooruren is er bijna altijd iemand aanwezig op het SWU Thymos-kantoor aan de achterkant van de Bongerd. Heb je sportgerelateerde vragen? Kom dan langs in ons kantoor!
Het woord Thymos komt uit het oude Griekenland. Plato was de eerste die het gebruikte toen hij filosofeerde over de bijdrage van sport aan de samenleving. Het betekent 'verrijking van de energie van de ziel door middel van lichaamsbeweging.
Bestuur van SWU Thymos '24/'25

Van links naar rechts:
- Jorick van IJcken – Voorzitter
- Elsa Geerts – Secretaris
- Rik de Jonge – Penningmeester
- Tristan Maas – Commissaris Sport
- Sterre Pikaar – Commissaris Evenementen
- Ilse Hofstee – Commissaris Public Relations
Vertrouwens Conatactpersoon (VCP)
Een vertrouwenscontactpersoon (VCP) is iemand die je kan helpen om de juiste persoon te vinden om mee te praten wanneer jij of iemand die je kent ongewenst of onacceptabel gedrag ervaart of heeft ervaren. Ongewenst of onacceptabel gedrag kan vele vormen aannemen, zoals discriminatie, pesten, (seksuele) intimidatie, bedreigingen, stalking of roddelen, zowel online als offline. Zelfs als het heel subtiel is, kan ongewenst of onacceptabel gedrag nog steeds een grote impact hebben op jouw gevoel van veiligheid en plezier in sporten.Een VCP zal je helpen om een strategie te ontwikkelen die het beste bij jou en je situatie past. Wanneer je met een VCP praat, ben jij de baas. Zij zijn daar om je te helpen met een strategie, maar ze kunnen en zullen niet zonder jouw toestemming handelen. En natuurlijk is alles wat je vertelt vertrouwelijk.
VCP SWU Thymos
Dit jaar zijn Tristan Maas en Elsa Geerts, twee bestuursleden van SWU Thymos, VCP’s geworden. Je kunt contact met ons opnemen wanneer jij of iemand die je kent ongewenst of onacceptabel gedrag ervaart tijdens het sporten. Maak kennis met onze VCP’s hier.
VA Wageningen University & Research
Wageningen University heeft Vertrouwensadviseurs (VA). Deze VA’s zijn professionals, in tegenstelling tot VCP’s, die vaak vrijwilligers zijn die een training hebben gevolgd. Je kunt de VA’s bereiken via vpstudent@wur.nl. Voor meer informatie kun je bij de vertrouwenspersoon kijken.
VCP Gemeente Wageningen
De Gemeente Wageningen heeft twee CCP’s, Machteld Speets en Machteld Vos de Wael. Je kunt hen bereiken via vertrouwenscontactpersoon@vcwageningen.nl, meer informatie is op VC Wageningen te vinden.
Officiele documenten
Statuten
Voor de basisregels van SWU Thymos kun je de statuten hier vinden:
Statuten van SWU Thymos
Regels en Reglementen
Ben je geïnteresseerd in de noodzakelijke stappen om een SSA of een SWU Thymos erkende vereniging te worden? Of wil je meer weten over de subsidies die SWU Thymos aanbiedt? Dan kun je onze regels en reglementen hier vinden.
Rules and Regulations SWU Thymos
Beleid
Wil je weten wat SWU Thymos dit jaar wil bereiken, welke doelen er zijn gesteld en met welke belangrijke thema’s we gaan werken? Lees ons beleid hier:
Privacyverklaring
Wil je weten hoe we omgaan met persoonlijke gegevens? Lees dan onze privacyverklaring hier:
Algemene voorwaarden Evenementen & Experiences
Wil je weten welke regels er zijn voor deelname aan een van onze evenementen of ervaringen? Lees onze algemene voorwaarden hier:
Betalingsregeleing Evenementen & Experiences
Wil je weten hoe we omgaan met betalingen en afmeldingen voor SWU Thymos-evenementen en -ervaringen? Lees onze betalingsregeling hier:
Regulations payment and withdrawal
Sportgids
Ben je geïnteresseerd in alles over studentensport in Wageningen? Bekijk dan de sportsgids van 2024-2025!
Verhuur en Verkoop
Verhuur van materiaal
SWU Thymos biedt de mogelijkheid om materialen te lenen voor bepaalde sportevenementen. Je kunt de materialen lenen bij het SWU Thymos-kantoor in Sportcentrum de Bongerd.Voor de volgende materialen wordt een huurprijs in rekening gebracht en moet je een borg inleveren. Dit kan je persoonlijke OV-chipkaart of studentenkaart zijn OF € 50,- contant.
- Megaphone (€ 2,50 per stuk)
- Radiotelefoons (€ 2,50 per set van twee)
- Stopwatches (€ 2,50 per stuk)
- Knotsen (€ 2,50 per knots)
De volgende materialen zijn gratis, maar je moet wel een borg inleveren: je persoonlijke OV-chipkaart of studentenkaart EN € 50,- contant.
- Digitale camera
- GoPro
Voor betalingen accepteren we alleen contant geld. De uitleenperiode is 24 uur (werkdagen) of een weekend. Als deze periode wordt overschreden, worden extra kosten in rekening gebracht.
Verkoop
SWU Thymos verkoopt ook producten, die je kunt ophalen bij ons kantoor en contant betaalt:
- Knotsball stick € 8,50
- Frisbee € 10,-
- Sokken € 7,25
- Bidon € 2,50